Starting Lineups
MLB
July 19th, 2019
SD Lineup
CHC Lineup
- Fernando Tatis Jr. (R) SS
- Manuel Margot (R) CF
- Manny Machado (R) 3B
- Hunter Renfroe (R) LF
- Franmil Reyes (R) RF
- Eric Hosmer (L) 1B
- Francisco Mejía (S) C
- Ian Kinsler (R) 2B
- Eric Lauer (R) P
- Albert Almora Jr. (R) CF
- Javier Báez (R) SS
- Kris Bryant (R) LF
- Anthony Rizzo (L) 1B
- Addison Russell (R) 2B
- Jason Heyward (L) RF
- David Bote (R) 3B
- Martín Maldonado (R) C
- Jon Lester (L) P
BOS Lineup
BAL Lineup
- Mookie Betts (R) DH
- Rafael Devers (L) 3B
- Xander Bogaerts (R) SS
- J.D. Martinez (R) RF
- Christian Vázquez (R) 1B
- Sam Travis (R) LF
- Michael Chavis (R) 2B
- Jackie Bradley Jr. (L) CF
- Sandy León (S) C
- Jonathan Villar (S) 2B
- Hanser Alberto (R) 3B
- Trey Mancini (R) 1B
- Renato Núñez (R) DH
- Anthony Santander (S) RF
- Chance Sisco (L) C
- Stevie Wilkerson (S) LF
- Keon Broxton (R) CF
- Richie Martin (R) SS
BOS Lineup
BAL Lineup
- M Betts (R) DH
- R Devers (L) 3B
- X Bogaerts (R) SS
- J Martinez (R) RF
- C Vázquez (R) 1B
- S Travis (R) LF
- M Chavis (R) 2B
- J Bradley (L) CF
- S León (S) C
- J Villar (S) 2B
- H Alberto (R) 3B
- T Mancini (R) 1B
- R Núñez (R) DH
- A Santander (S) RF
- C Sisco (L) C
- S Wilkerson (S) LF
- K Broxton (R) CF
- R Martin (R) SS
PHI Lineup
PIT Lineup
- Scott Kingery (R) CF
- Jean Segura (R) SS
- Bryce Harper (L) RF
- Rhys Hoskins (R) 1B
- J.T. Realmuto (R) C
- César Hernández (S) 2B
- Maikel Franco (R) 3B
- Adam Haseley (L) LF
- Jake Arrieta (R) P
- Adam Frazier (L) 2B
- Bryan Reynolds (S) RF
- Starling Marte (R) CF
- Josh Bell (S) 1B
- Colin Moran (L) 3B
- Corey Dickerson (L) LF
- Kevin Newman (R) SS
- Elias Díaz (R) C
- Jordan Lyles (R) P
PHI Lineup
PIT Lineup
- S Kingery (R) CF
- J Segura (R) SS
- B Harper (L) RF
- R Hoskins (R) 1B
- J Realmuto (R) C
- C Hernández (S) 2B
- M Franco (R) 3B
- A Haseley (L) LF
- J Arrieta (R) P
- A Frazier (L) 2B
- B Reynolds (S) RF
- S Marte (R) CF
- J Bell (S) 1B
- C Moran (L) 3B
- C Dickerson (L) LF
- K Newman (R) SS
- E Díaz (R) C
- J Lyles (R) P
COL Lineup
NYY Lineup
- Charlie Blackmon (L) RF
- Trevor Story (R) SS
- Nolan Arenado (R) 3B
- Daniel Murphy (L) DH
- Ian Desmond (R) CF
- Ryan McMahon (L) 2B
- Mark Reynolds (R) 1B
- Chris Iannetta (R) C
- Garrett Hampson (R) LF
- DJ LeMahieu (R) 2B
- Aaron Judge (R) RF
- Gary Sánchez (R) C
- Edwin Encarnación (R) DH
- Aaron Hicks (S) CF
- Luke Voit (R) 1B
- Gleyber Torres (R) SS
- Gio Urshela (R) 3B
- Mike Tauchman (L) LF
COL Lineup
NYY Lineup
- C Blackmon (L) RF
- T Story (R) SS
- N Arenado (R) 3B
- D Murphy (L) DH
- I Desmond (R) CF
- R McMahon (L) 2B
- M Reynolds (R) 1B
- C Iannetta (R) C
- G Hampson (R) LF
- D LeMahieu (R) 2B
- A Judge (R) RF
- G Sánchez (R) C
- E Encarnación (R) DH
- A Hicks (S) CF
- L Voit (R) 1B
- G Torres (R) SS
- G Urshela (R) 3B
- M Tauchman (L) LF
KC Lineup
CLE Lineup
- Whit Merrifield (R) DH
- Alex Gordon (L) LF
- Hunter Dozier (R) 3B
- Jorge Soler (R) RF
- Cheslor Cuthbert (R) 1B
- Humberto Arteaga (R) SS
- Nicky Lopez (L) 2B
- Bubba Starling (R) CF
- Meibrys Viloria (L) C
- Francisco Lindor (S) SS
- Óscar Mercado (R) CF
- Carlos Santana (S) 1B
- Jordan Luplow (R) LF
- José Ramírez (S) 3B
- Jason Kipnis (L) 2B
- Roberto Pérez (R) C
- Jake Bauers (L) DH
- Tyler Naquin (L) RF
KC Lineup
CLE Lineup
- W Merrifield (R) DH
- A Gordon (L) LF
- H Dozier (R) 3B
- J Soler (R) RF
- C Cuthbert (R) 1B
- H Arteaga (R) SS
- N Lopez (L) 2B
- B Starling (R) CF
- M Viloria (L) C
STL Lineup
CIN Lineup
- Tommy Edman (S) 3B
- José Martínez (R) RF
- Paul Goldschmidt (R) 1B
- Tyler O'Neill (R) LF
- Dexter Fowler (S) CF
- Kolten Wong (L) 2B
- Paul DeJong (R) SS
- Andrew Knizner (R) C
- Adam Wainwright (R) P
- Jesse Winker (L) CF
- Joey Votto (L) 1B
- Eugenio Suárez (R) 3B
- Yasiel Puig (R) RF
- Scooter Gennett (L) 2B
- Phillip Ervin (R) LF
- Jose Iglesias (R) SS
- Tyler Mahle (R) P
- Ryan Lavarnway (R) C
STL Lineup
CIN Lineup
- T Edman (S) 3B
- J Martínez (R) RF
- P Goldschmidt (R) 1B
- T O'Neill (R) LF
- D Fowler (S) CF
- K Wong (L) 2B
- P DeJong (R) SS
- A Knizner (R) C
- A Wainwright (R) P
- J Winker (L) CF
- J Votto (L) 1B
- E Suárez (R) 3B
- Y Puig (R) RF
- S Gennett (L) 2B
- P Ervin (R) LF
- J Iglesias (R) SS
- T Mahle (R) P
- R Lavarnway (R) C
TOR Lineup
DET Lineup
- Eric Sogard (L) 2B
- Freddy Galvis (S) SS
- Lourdes Gurriel Jr. (R) LF
- Justin Smoak (S) 1B
- Vladimir Guerrero Jr. (R) 3B
- Cavan Biggio (L) DH
- Danny Jansen (R) C
- Billy McKinney (L) RF
- Teoscar Hernández (R) CF
- JaCoby Jones (R) CF
- Harold Castro (L) 2B
- Miguel Cabrera (R) DH
- Nick Castellanos (R) RF
- Christin Stewart (L) LF
- Jeimer Candelario (S) 3B
- Niko Goodrum (S) 1B
- John Hicks (R) C
- Jordy Mercer (R) SS
TOR Lineup
DET Lineup
- E Sogard (L) 2B
- F Galvis (S) SS
- L Gurriel Jr. (R) LF
- J Smoak (S) 1B
- V Guerrero Jr. (R) 3B
- C Biggio (L) DH
- D Jansen (R) C
- B McKinney (L) RF
- T Hernández (R) CF
- J Jones (R) CF
- H Castro (L) 2B
- M Cabrera (R) DH
- N Castellanos (R) RF
- C Stewart (L) LF
- J Candelario (S) 3B
- N Goodrum (S) 1B
- J Hicks (R) C
- J Mercer (R) SS
CWS Lineup
TB Lineup
- Leury García (S) RF
- Yoán Moncada (S) 3B
- José Abreu (R) 1B
- James McCann (R) DH
- Welington Castillo (R) C
- José Rondón (R) SS
- Jon Jay (L) LF
- Yolmer Sánchez (S) 2B
- Adam Engel (R) CF
- Austin Meadows (L) RF
- Tommy Pham (R) LF
- Ji Man Choi (L) DH
- Nathaniel Lowe (L) 1B
- Yandy Díaz (R) 3B
- Kevin Kiermaier (L) CF
- Travis d'Arnaud (R) C
- Joey Wendle (L) SS
- Mike Brosseau (R) 2B
CWS Lineup
TB Lineup
- L García (S) RF
- Y Moncada (S) 3B
- J Abreu (R) 1B
- J McCann (R) DH
- W Castillo (R) C
- J Rondón (R) SS
- J Jay (L) LF
- Y Sánchez (S) 2B
- A Engel (R) CF
- A Meadows (L) RF
- T Pham (R) LF
- J Choi (L) DH
- N Lowe (L) 1B
- Y Díaz (R) 3B
- K Kiermaier (L) CF
- T d'Arnaud (R) C
- J Wendle (L) SS
- M Brosseau (R) 2B
WSH Lineup
ATL Lineup
- Trea Turner (R) SS
- Adam Eaton (L) RF
- Anthony Rendon (R) 3B
- Juan Soto (L) LF
- Ryan Zimmerman (R) 1B
- Howie Kendrick (R) 2B
- Victor Robles (R) CF
- Yan Gomes (R) C
- Patrick Corbin (L) P
- Ronald Acuña Jr. (R) CF
- Dansby Swanson (R) SS
- Freddie Freeman (L) 1B
- Josh Donaldson (R) 3B
- Nick Markakis (L) RF
- Ozzie Albies (S) 2B
- Austin Riley (R) LF
- Tyler Flowers (R) C
- Julio Teheran (R) P
WSH Lineup
ATL Lineup
- T Turner (R) SS
- A Eaton (L) RF
- A Rendon (R) 3B
- J Soto (L) LF
- R Zimmerman (R) 1B
- H Kendrick (R) 2B
- V Robles (R) CF
- Y Gomes (R) C
- P Corbin (L) P
- R Acuña Jr. (R) CF
- D Swanson (R) SS
- F Freeman (L) 1B
- J Donaldson (R) 3B
- N Markakis (L) RF
- O Albies (S) 2B
- A Riley (R) LF
- T Flowers (R) C
- J Teheran (R) P
TEX Lineup
HOU Lineup
- Shin-Soo Choo (L) LF
- Danny Santana (S) 1B
- Elvis Andrus (R) SS
- Joey Gallo (L) CF
- Hunter Pence (R) DH
- Nomar Mazara (L) RF
- Rougned Odor (L) 2B
- Asdrúbal Cabrera (S) 3B
- Jeff Mathis (R) C
- George Springer (R) RF
- Jose Altuve (R) 2B
- Alex Bregman (R) 3B
- Yordan Alvarez (L) DH
- Yuli Gurriel (R) 1B
- Robinson Chirinos (R) C
- Jake Marisnick (R) CF
- Tony Kemp (L) LF
- Myles Straw (R) SS
TEX Lineup
HOU Lineup
- S Choo (L) LF
- D Santana (S) 1B
- E Andrus (R) SS
- J Gallo (L) CF
- H Pence (R) DH
- N Mazara (L) RF
- R Odor (L) 2B
- A Cabrera (S) 3B
- J Mathis (R) C
- G Springer (R) RF
- J Altuve (R) 2B
- A Bregman (R) 3B
- Y Alvarez (L) DH
- Y Gurriel (R) 1B
- R Chirinos (R) C
- J Marisnick (R) CF
- T Kemp (L) LF
- M Straw (R) SS
OAK Lineup
MIN Lineup
- Marcus Semien (R) SS
- Jurickson Profar (S) 2B
- Matt Olson (L) 1B
- Mark Canha (R) RF
- Ramón Laureano (R) CF
- Khris Davis (R) DH
- Robbie Grossman (S) LF
- Chris Herrmann (L) C
- Chad Pinder (R) 3B
- Max Kepler (L) CF
- Jorge Polanco (S) SS
- Nelson Cruz (R) DH
- Eddie Rosario (L) LF
- C.J. Cron (R) 1B
- Marwin Gonzalez (S) RF
- Luis Arraez (L) 2B
- Miguel Sanó (R) 3B
- Jason Castro (L) C
OAK Lineup
MIN Lineup
- M Semien (R) SS
- J Profar (S) 2B
- M Olson (L) 1B
- M Canha (R) RF
- R Laureano (R) CF
- K Davis (R) DH
- R Grossman (S) LF
- C Herrmann (L) C
- C Pinder (R) 3B
MIL Lineup
AZ Lineup
- Lorenzo Cain (R) CF
- Christian Yelich (L) RF
- Yasmani Grandal (S) C
- Mike Moustakas (L) 3B
- Ryan Braun (R) LF
- Eric Thames (L) 1B
- Keston Hiura (R) 2B
- Orlando Arcia (R) SS
- Jhoulys Chacín (R) P
- Jarrod Dyson (L) LF
- Ketel Marte (S) CF
- Eduardo Escobar (S) 2B
- Christian Walker (R) 1B
- Adam Jones (R) RF
- Jake Lamb (L) 3B
- Nick Ahmed (R) SS
- Alex Avila (L) C
- Taylor Clarke (R) P
LAA Lineup
SEA Lineup
- Brian Goodwin (L) LF
- Mike Trout (R) CF
- Shohei Ohtani (L) DH
- Andrelton Simmons (R) SS
- Kole Calhoun (L) RF
- David Fletcher (R) 3B
- Luis Rengifo (S) 2B
- Kevan Smith (R) C
- Matt Thaiss (L) 1B
- Mallex Smith (L) CF
- J.P. Crawford (L) SS
- Domingo Santana (R) RF
- Daniel Vogelbach (L) 1B
- Omar Narváez (L) DH
- Kyle Seager (L) 3B
- Tom Murphy (R) C
- Kristopher Negrón (R) LF
- Dee Strange-Gordon (L) 2B
LAA Lineup
SEA Lineup
- B Goodwin (L) LF
- M Trout (R) CF
- S Ohtani (L) DH
- A Simmons (R) SS
- K Calhoun (L) RF
- D Fletcher (R) 3B
- L Rengifo (S) 2B
- K Smith (R) C
- M Thaiss (L) 1B
- M Smith (L) CF
- J Crawford (L) SS
- D Santana (R) RF
- D Vogelbach (L) 1B
- O Narváez (L) DH
- K Seager (L) 3B
- T Murphy (R) C
- K Negrón (R) LF
- D Strange-Gordon (L) 2B
MIA Lineup
LAD Lineup
- Miguel Rojas (R) SS
- Curtis Granderson (L) LF
- Garrett Cooper (R) 1B
- Brian Anderson (R) 3B
- Starlin Castro (R) 2B
- Harold Ramírez (R) RF
- Jorge Alfaro (R) C
- César Puello (R) CF
- Zac Gallen (R) P
- Joc Pederson (L) 1B
- Alex Verdugo (L) LF
- Justin Turner (R) 3B
- Cody Bellinger (L) RF
- AJ Pollock (R) CF
- Corey Seager (L) SS
- Enrique Hernández (R) 2B
- Russell Martin (R) C
- Hyun Jin Ryu (R) P
MIA Lineup
LAD Lineup
- M Rojas (R) SS
- C Granderson (L) LF
- G Cooper (R) 1B
- B Anderson (R) 3B
- S Castro (R) 2B
- H Ramírez (R) RF
- J Alfaro (R) C
- C Puello (R) CF
- Z Gallen (R) P
- J Pederson (L) 1B
- A Verdugo (L) LF
- J Turner (R) 3B
- C Bellinger (L) RF
- A Pollock (R) CF
- C Seager (L) SS
- K Hernández (R) 2B
- R Martin (R) C
- H Ryu (R) P
NYM Lineup
SF Lineup
- Jeff McNeil (L) RF
- Michael Conforto (L) CF
- Pete Alonso (R) 1B
- Robinson Canó (L) 2B
- Wilson Ramos (R) C
- Dominic Smith (L) LF
- Amed Rosario (R) SS
- Adeiny Hechavarría (R) 3B
- Jacob deGrom (L) P
- Brandon Belt (L) 1B
- Austin Slater (R) RF
- Pablo Sandoval (S) 3B
- Stephen Vogt (L) C
- Brandon Crawford (L) SS
- Mike Yastrzemski (L) LF
- Kevin Pillar (R) CF
- Joe Panik (L) 2B
- Tyler Beede (R) P
NYM Lineup
SF Lineup
- J McNeil (L) RF
- M Conforto (L) CF
- P Alonso (R) 1B
- R Canó (L) 2B
- W Ramos (R) C
- Do Smith (L) LF
- A Rosario (R) SS
- A Hechavarría (R) 3B
- J deGrom (L) P
- B Belt (L) 1B
- A Slater (R) RF
- P Sandoval (S) 3B
- S Vogt (L) C
- B Crawford (L) SS
- M Yastrzemski (L) LF
- K Pillar (R) CF
- J Panik (L) 2B
- T Beede (R) P